Refill Bubbelmix Sprankelende Kruiden voor je eigen Appelbubbels
Er is iets bijzonders aan zelf een bruisend drankje maken. Je snijdt appels, voegt honing toe en de Bubbelmix. Daarna laat je de natuur haar werk doen. Wat ontstaat is geen frisdrank uit een fabriek, maar een levend, gefermenteerd drankje vol karakter.
Deze Bubbelmix Sprankelende Kruiden is de navulling voor je RotPot Bubbels. De mix wordt standaard één keer meegeleverd in de kit. Met deze refill maak je opnieuw zelf Appelbubbels, met precies de juiste balans tussen suiker en kruiden.
Zo maak je zelf Appelbubbels
De Bubbelmix is een kant-en-klare mix van kruiden én rietsuiker. Die suiker is essentieel voor het fermentatieproces. Het zorgt ervoor dat de gisten actief worden en smaak en koolzuur kunnen ontwikkelen.
Zelf voeg je nog verse appels en honing toe. De gisten op de schil van de appel starten samen met de suiker het gistingsproces. Na enkele dagen ontstaat een fris, licht bruisend drankje.
Het recept en de benodigde materialen vind je in de RotPot Bubbels kit. Deze navulling bevat voldoende mix voor één nieuwe batch.
Lekker bubbelend
Hoe smaken jouw Appelbubbels uiteindelijk? Dat blijft altijd een beetje spannend.
Het resultaat is een licht kruidig, fris bubbelend drankje. Lichter van smaak dan appelcider, volwassener dan appelsap. Het doet denken aan kombucha, maar is minder zuur en toegankelijker.
De uiteindelijke smaak hangt af van meerdere variabelen:
de gisten op jouw appel
de temperatuur in de ruimte
de fermentatieduur
jouw manier van werken
Elke hand en elk huis heeft een eigen microcultuur. Die speelt mee in het proces. Geen enkele batch Appelbubbels is exact hetzelfde. Dat is precies de charme van zelf fermenteren.
Hoe smaakt Bubbelmix Sprankelende Kruiden
Venkelzaad, kaneel en kardemom geven een warme, aromatische ondertoon. De rietsuiker ondersteunt het gistingsproces en draagt bij aan de lichte sprankeling.
Het resultaat is een natuurlijk gefermenteerd drankje zonder kunstmatige koolzuurtoevoeging. Perfect als alcoholvrij alternatief, als aperitief of als bijzonder huisgemaakt drankje bij een diner.
Ingrediënten Bubbelmix
Rietsuiker
Venkelzaad
Kaneel
Kardemom
Geen kunstmatige aroma’s. Geen kleurstoffen. Alleen suiker en specerijen die fermentatie en smaak ondersteunen.
Special edition met specerijen van The Good Spice
Deze editie Bubbelmix is gemaakt met specerijen van The Good Spice.
Veel specerijen uit de supermarkt zijn al jaren onderweg voordat ze in het schap liggen. Smaak vervliegt, kwaliteit daalt. Daarnaast is er veel voedselfraude, intensief gebruik van chemicaliën en pesticiden en een markt die wordt gedomineerd door enkele grote spelers. Boeren krijgen vaak onderbetaald.
The Good Spice werkt anders. Zij kennen hun boerenpartners persoonlijk en betalen een eerlijke prijs, ruim boven de marktprijs. Ze maken afspraken over regeneratieve verbouwingsmethoden en ondersteunen boeren bij het verduurzamen van hun bedrijf.
Ze kopen altijd de nieuwste oogst en halen deze via de kortst mogelijke route naar Nederland.
Dat proef je terug in je Appelbubbels. Intenser, frisser en eerlijker. Met deze Bubbelmix steun je tegelijk een korte keten en eerlijke handel.
Bubbelmix met Sprankelende Kruiden – refill
€ 4,25
Refill Bubbelmix Sprankelende Kruiden
Hoe maak ik Appelbubbels met deze kruidenmix
Voeg de Bubbelmix toe aan gesneden appels en honing volgens het RotPot recept. Laat het mengsel fermenteren bij kamertemperatuur tot er voldoende bubbels zijn gevormd.
Is dit hetzelfde als appelcider
Nee. Appelbubbels zijn lichter van smaak dan appelcider en bevatten geen toegevoegd alcoholpercentage zoals bij traditionele cider.
Is het vergelijkbaar met kombucha
Het doet denken aan kombucha door de lichte sprankeling en fermentatie, maar is minder zuur en toegankelijker van smaak.
Waarom zit er suiker in de Bubbelmix
De rietsuiker voedt de gisten zodat het fermentatieproces goed op gang komt. Zonder suiker ontstaan er geen natuurlijke bubbels.
Is elke batch hetzelfde
Nee. De smaak hangt af van de appels, de temperatuur, de gisten en jouw werkwijze. Geen enkele Appelbubbels is identiek.





